Kolokvium doktorandů Církevních a obecných dějin

Zveme na kolokvium doktorandů Církevních a obecných dějin, které se bude konat v pátek 8. března 2024 od 13:30 na Katolické teologické fakultě, v učebně P6. Přibližně dvacetiminutové příspěvky přednesou doktorandi Štěpán Frank a Piotr Henryk Adamczyk.

6. března 2024

CALL FOR PAPERS: Doktorandská poster konference

Katedra systematické a pastorální teologie vyhlašuje call for papers na doktorandskou konferenci pro teology, která se bude konat 16. května 2024 od 15 do 17 h v budově KTF UK. Konference bude formou „poster conference“ - prezentace výzkumu nebo některé jeho části formou vystaveného posteru a doprovodné ústní prezentace. Přihlášky můžete zasílat do 16. dubna. Více informací v prokliku.

6. března 2024

PŘEDNÁŠKA: Misionářská lingvistika v Ruském impériu

Katedra biblických věd a starých jazyků srdečně zve studenty, akademiky i veřejnost na přednášku Kataríny Džunkové na téma Misionářská lingvistika v Ruském impériu: Nativní jazyky v liturgii a Písmu svatém. Přednáška se bude konat ve čtvrtek 29. února od 16:30 na KTF UK v učebně P5.

23. února 2024

VÝSLEDKY VOLBY kandidáta na funkci děkana KTF UK

Doc. Jaroslav Brož, Th.D. S.S.L., byl dnes zvolen Akademickým senátem Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy kandidátem na děkana KTF UK.

15. února 2024

EXKURZE: Strašlivé historie u pece a za pecí

Zveme na netradiční exkurzi vyučujících a studentů z oboru Dějiny evropské kultury - pod vedením doc. Miloše Sládka.

Vícedenní exkurze (22. - 24. března) zahrnuje návštěvu literárního archivu, turistiku, hraní divadla, nocleh ve starém mlýně nebo třeba pečení chleba! A ještě mnoho dalšího... Podrobný program a informace o přihlašování najdete na plakátu.

13. února 2024

Nové biblicko-slavistické číslo časopisu Clavibus unitis

Vyšlo nové číslo časopisu Clavibus unitis (ročník 12/2023, č. 2), které je celé věnováno překladu bible, biblickému jazyku a biblickému stylu v západoslovanské oblasti. Významný podíl (redakční a autorský) na svazku mají pracovníci Katedry biblických věd a starých jazyků KTF UK doc. Josef Bartoň a dr. Tomáš Matějec. Svazek je volně k dispozici online:

13. února 2024

EXKURZE: Strž a Nový Knín z cyklu "V krajině"

Zveme na první letošní výprava cyklu "V krajině", která bude zejména čapkovská – navštívíme památník Karla Čapka na Strži, kde nás kromě běžné prohlídky čekají i úryvky z Čapkových děl. Následně budeme procházet krajinou středního toku Kocáby ve stopách čapkovské společnosti, až k zapomenutému poutnímu místu Knínské Lurdy. Výpravu zakončíme v malebném Novém Kníně.

Letní škola etiky

V návaznosti na dlouhodobou spolupráci s Loyola University Maryland, USA pořádáme v červenci další intenzivní kurz etiky. Pokud jste studenty UK a máte chuť vyzkoušet si studium etiky v angličtině společně s americkými kolegy, můžete si na letní semestr zapsat předmět Ethics: Contemporary Moral Issues, který bude probíhat na naší fakultě od 1. do 18. července 2024, ve všední dny od 9:00 do 12:00.

Reakce proděkana Jinka na stanovisko Etické komise

Mohu se omluvit jen za věci, které se skutečně staly, nikoliv za jejich interpretaci etickou komisí.

Seznam kandidátů na funkci děkana KTF UK

Seznam kandidátů na funkci děkana Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy najdete v článku.

5. února 2024