19. dubna 2016

Plakát ke stažení (.pdf)

Centrum Pro Oriente Christiano zve na cyklus přednášek VÝCHODNÍ KŘESŤANÉ V DOBĚ MIGRAČNÍ KRIZE.

Přednášky se konají na Katolické teologické fakultě Univerzity Karlovy, Thákurova 3, Praha 6, v 17:10 v posluchárně P3,

s výjimkou přednášky 11. května.

Pondělí 25. dubna 2016, 17:10, posluchárna P3

Přednášející: ICLic. Mgr. Miloš Szabo, Th.D.

Téma: Křesťané z Východu. Různost církví, náležících křesťanskému Východu.

Pondělí 2. května 2016, 17:10, posluchárna P3

Přednášející: Mlada Mikulicová, Ph.D.

Téma: Kříž ve stínu půlměsíce. Život arabských křesťanů v islámské společnosti.

Pondělí 9. května 2016, 17:10, posluchárna P3

Přednášející: Michal Řoutil, Ph.D.

Téma: Muslimské jaro, křesťanská zima. Současné pronásledování křesťanů na Blízkém východě v historické perspektivě.

Středa 11. května 2016, 10:15, posluchárna P8

Přednášející: s. Kathy (Catherine McKee, Kongregace Malých sester Ježíšových)

Téma: Odkaz Charlese Foucaulda.

Malá sestra Kathy (Catherine McKee) se narodila r. 1957 v Kanadě. Její matka je Francouzka a otec byl původem z Nového Zélandu. Vyrůstala v rodině spolu se třemi sourozenci. Do Fraternity (Kongregace Malých sester Ježíšových) vstoupila r. 1981 v Montrealu.  Po ukončení postulátu odešla do Anglie, kde měla noviciát. Tam zůstala žít i jako časná profeska. Čtyři roky pracovala v továrně na plasty. Po věčných slibech byla poslána do Polska.  Po deseti letech ji odtamtud pozvali do Říma, do naší generální fraternity. Tam se stala součástí formační skupiny. Často dělává přednášky o zakladatelích kongregace Karlu Foucauldovi a Malé sestře Magdaléně.  Jak sama o sobě říká, snaží se stále prohlubovat jejich intuice ve světle Božího Slova.  Před rokem byla znovu poslána do Anglie, kde žije v jedné z komunit. V přednáškách stále pokračuje, i když v menší míře.

Pondělí 16. května 2016, 17:10, posluchárna P3

Přednášející: doc. ThLic. Mgr. Karel Sládek, Th.D.

Téma: Ruská pravoslavná menšina v České republice.