12. května 2017

Studentka KTF UK Anna Ebenová získala třetí místo v celostátní studentské soutěži Paragone o cenu prof. Milana Tognera. Čtvrtý ročník soutěže se tentokráte konal v Ostravě pod patronací Filozofické fakulty Ostravské univerzity. Na konferenci vystoupilo 18 studentů. Předsedkyní odborné poroty byla doc. PhDr. Marie Klimešová, Ph.D.

A. Ebenová na soutěži Paragone, foto: M. Jarošová
1. místo získala Klára Peloušková (VŠUP/UMPRUM, Praha) za příspěvek Stálé expozice degnu 20. a 21. století: Od "dobrého designu" k designu jako nositeli sociálních vztahů.

2. místo získal Patrik Farkaš (FF UP, Olomouc) za příspěvek Karol Filip Schallhas a hornouhorská krajinomalba 18. storočia.

3. místo místo získala Anna Ebenová (KTF UK, Praha) za příspěvek Ze Západu na Východě: Proměny recepce italského komunistického malíře Renata Guttusa v Československu v letech 1949–1979.

4. místo získala Eliška Špálová (FF UK, Praha) za příspěvek Architektonický kubismus v Čechách – revize uměleckohistorických přístupů.

Anotace jednotlivých příspěvků naleznete zde.

Gratulujeme!