11. září 2017

Ve dnech 30. 8. – 5. 9. 2017 proběhly v Lublani, Štýrském Hradci a oblasti Dolního Štýrska „Mezinárodní studijní dny“ věnované barokní nástěnné malbě. Díky skvělé organizaci France Stele Institute of Art History při Slovinské akdemii věd a umění (ZRC SAZU) ve spolupráci s Ústavem dějin umění AV ČR a The Research Group for Baroque Ceiling Painting in Central Europe (BCPCE) měla skupina studentů z České republiky, Chorvatska, Maďarska, Německa, Rakouska a Slovinska možnost navštívit spoustu zajímavých míst a vyslechnout řadu přednášek předních odborníků i zúčastněných studentů. Studenti tak získali nejen příležitost prezentovat své vlastní projekty a příspěvky, ale také navázat nové zajímavé kontakty napříč Evropou. Mezi zúčastněnými nechyběla ani studentka KTF UK Lenka Babická, která zde s kolegyní Adélou Klinerovou přednesla příspěvek Into the Secrets of Fresco Painting.

Text: Lenka Babická, KTF UK

Foto: archiv UDU CAS, další fotografie z akce na zde