9. října 2017

Arcidiecézní centrum pro mládež Praha (ADCM) ve spolupráci s Katolickou teologickou fakultou UK pořádá pilotní ročník Teologického kurzu. Kurz je určen mladým lidem od 18 let, především těm, kteří již nějaký kurz ADCM absolvovali (např. Animátorský kurz). Kurz zahrnuje 3 víkendy a 10 čtvrtečních večerů. Všichni, kteří dosáhnou alespoň 80% docházky, obdrží na konci kurzu oficiální osvědčení o absolvování kurzu.

Teologický kurz je jedním z kurzů, který nabízí pražská arcidiecéze mladým lidem. Organizaci i program má na starost tým pracovníků a externích spolupracovníků Arcidiecézního centra mládeže. Je pořádán ve spolupráci s Katolickou teologickou fakultou Univerzity Karlovy, jejíž odborníci budou v rámci kurzu přednášet. Cílem kurzu je probudit v účastnících hlubší promýšlení křesťanské víry. Kurz nechce dávat definitivní odpovědi v otázkách víry, ani být kompletním teologickým studiem. Nabízí však pomoc, jak se zorientovat a více se ponořit do světa teologického myšlení.

Podrobnější informace o kurzu a o možnosti přihlášení na webu ADCM.