21. června 2021

Letní škola církevních dějin

• Termín: Od 06. 09. 2021 do 10. 09. 2021

• Místo konání: Diecézní dům kardinála Trochty v Litoměřicích

Filozofická fakulta UK, Katolická teologická fakulta UK a Ústav pro studium totalitních režimů si vás dovolují pozvat na Letní školu církevních dějin 2021. Probíhat bude v Diecézním domě kardinála Trochty v Litoměřicích od 6. do 10. září 2021.

REGISTRACE PRO VEŘEJNOST

Registrační poplatek 500,- Kč (platba proběhne přes platební bránu FF UK po registraci)

PROGRAM LETNÍ ŠKOLY

Tematicky se letní škola dotkne různých oblastí církevních dějin a dějin náboženství s důrazem na středoevropský kontext a interdisciplinaritu, na místě vystoupí odborníci zabývající se církevní a náboženskou historií, archiváři, uměnovědci atd. Cílem je představit aktuálně zpracovávaná témata, jež mohou oslovit širší veřejnost a jsou důležitá také pro edukaci historických témat. Snahou bude postihnout témata od počátků christianizace do současnosti a různé pohledy na ně; vystoupit by měli renomovaní badatelé i badatelé na počátku své odborné dráhy.

Program sestává ze dvou dní přednášek a workshopů, dvou dní rozdělených na blok přednášek a exkurzi v rámci města, jednoho dne určeného pro exkurzi v rámci regionu.

Více informací na www.ustrcr.cz

Stahnout program ve formátu pdf.