26. listopadu 2021

Soutěž Paragone zná svého vítěze. Je jím student Dějin křesťanského umění naší fakulty Mgr. Ondřej Šindlář.

Ve dnech 25. a 26. 11. 2021 se uskutečnil další ročník soutěže Paragone o cenu prof. Milana Tognera. Jedná se o soutěž studentů bakalářských a magisterských studijních oborů se zaměřením na dějiny umění. Letošní ročník hostilo Technologické centrum UMPRUM.

Výsledky soutěže Paragone

1.místo

Ondřej Šindlář, KTF UK Praha

Mistr Budňanského oltáře. Malířská dílna na konci středověku

2.místo

Gajane Achverdjanová, FF MUNI Brno

Bezcenné předměty každodenního života? Hřebeny jako skryté poklady pozdní antiky (300–600 n. l.)

3.místo

David Bláha, UMPRUM Praha

Mezi dokumentem a uměním: Vztah volné tvorby fotografa Miroslava Háka a jeho dokumentační práce pro ÚTDU ČSAV

Katolickou teologickou fakultu Univerzity Karlovy v soutěži dále reprezentovaly:

Bojana Popatanasovská, KTF UK Praha:

Sloupové řády jako nositelé charakteristického významu: Symbolika bočního průčelí kostela sv. Tomáše v Praze na Malé Straně

Alžběta Nováková, KTF UK Praha:

Otázka restituce Colloredo-Mansfeldské obrazárny pohledem přímých účastníků a veřejného mínění

Všem zúčastněným studentům velice děkujeme a vítězům gratulujeme!

Text: Markéta Jarošová, Marie Vymazalová

Foto: Markéta Jarošová