26. října 2016

Zveme na představení nové knihy Dr. Miloše Szabó - monografie Východní křesťanské církve, v níž jsou v krátkosti představeny všechny sjednocené i nesjednocené církve křesťanského Východu včetně fotografií jejich aktuálních nejvyšších představitelů.

Recenze na knihu si můžete přečíst ZDE.

O významu této publikace svědčí i skutečnost, že u příležitosti jejího uvedení na trh navštíví doslova na několik hodin Prahu jeden z nejvýše postavených mužů ve Vatikánu, sekretář Kongregace pro východní církve, profesor Papežského orientálního institutu v Římě, arcibiskup Cyril Vasiľ, jenž stejně jako stávající papež patří do jezuitského řádu. Nejen pro zájemce z řad studentů KTF UK, ale i pro širokou veřejnost (tedy i pro Vás) se uskuteční v pondělí 21. listopadu 2016 dopoledne v 8.45 (do 11.00) jeho přednáška (včetně odpovědí na dotazy) o fungování římské kurie, zejména Kongregace pro východní církve.

Večer se pak v 17.30 v dejvickém kostele sv. Vojtěcha uskuteční samotná prezentace knihy: začne mše svatá s východními zpěvy v podání pražských bohoslovců a promluvou docenta dr. Václava Ventury.

Po mši svaté bude následovat autogramiáda.