25. ledna 2017

Michal Cáb - Postdigitální kultura Interdisciplinární seminář I/2017: Michal Cáb, Postdigitální kultura

Dne 31.1.2017 se uskuteční první setkání Interdisciplinárního semináře Centra filosofie, teologie a mediální teorie. Přednášku s tématem Postdigitální kultura přednese Michal Cáb (1980), který je umělec zabývající se převážně noisovou improvizací, programováním syntetizátorů, zvukovými instalacemi a audiovizí. Vystudoval teologii a postgraduálně Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru Intermédia III. Tomáše Vaňka. Ve své pedagogické i umělecké praxi se zabývá zejména problematikou užívání programovacích jazyků a otevřeného software jako základního vyjadřovacího prostředku pro “dnešního” umělce. Jeho nástrojovou doménou je operační systém Linux a programovací jazyk Pure Data, jejichž možnosti využívá jak v galerijním, tak divadelním kontextu. Realizoval řadu hudebních doprovodů pro divadelní představení i výstavních projektů.

Interdisciplinární seminář Centra filosofie, teologie a mediální teorie:

Cílem centra je vytvořit interdisciplinární platformu pro diskuzi a osobní setkávání, a tak v důsledku přispět k rozšiřování pohledu na současné teologické a filosofické otázky. V jednotlivých seminářích vystoupí naši hosté, kteří budou prezentovat svou oblast zájmu a nabídnou tak příležitost pro diskusi. Seminář je určen široké veřejnosti, obzvláště pak doktorandům a mladým vědeckým pracovníkům, kteří tak budou mít možnost seznámit se nastupující generací především českých akademiků, získat nové kontakty a sdílet své vlastní poznatky. Pro konkrétní program jednotlivých setkání sledujte aktuality na webových stránkách Centra teologie, filosofie a mediální teorie (http://www.theo-centre.cz/?lang=cs) a facebookové stránky (https://www.facebook.com/theocentreTPM/?fref=ts).