• Aktuality

Aktuality


Science slam na UK


Science slam je formát, který má pomoci popularizovat vědu a výzkum. Je to soutěž, při níž studenti a doktorandi formou stand up výstupu představují své zajímavé vědecké a výzkumné projekty.

Před samotnou soutěží se vědci účastní workshopu prezentačních dovedností, které pak mají co nejlépe využít ke svému vystoupení. Z vědců se tak stávají vlastně herci a z publika porota, která rozhoduje o nejlepších.

Vítězové domácích (školních) kol se pak účastní meziuniverzitní soutěže a turné po školách a dalších reprezentativních akcích po celé České Republice. Mohou tak veřejnosti ukázat, že věda a výzkum mají své místo na této planetě a že se tu stále děje něco nového a zajímavého, co lze sdělit laické veřejnosti v jednoduché a zábavné podobě.

Samotná prezentace trvá šest minut a není dovoleno používat audiovizuálních pomůcek. Mimo to se však kreativitě meze nekladou. Pojďte nám tedy pomoci ukázat veřejnosti novinky a zajímavá zákoutí z oblasti vědy a výzkumu.


Slam na Univerzitě Karlově

  • Science slam je nový projekt Univerzity Karlovy, je to příležitost setkat se tváří v tvář s vědci, kteří poutavým, zajímavým a zábavným způsobem prezentují témata z oblasti současné vědy a výzkumu.

  • Science slam je soutěž, při které se vědci stávají herci a populární formou stand-up výstupu prezentují veřejnosti své myšlenky a nadšení pro vědu. Porotou je publikum.

  • Je to možnost setkat se s přáteli, kolegy i jinými zajímavými lidmi, pobavit se, popovídat si a dozvědět se o nových tématech, případně i navázat nové kontakty a spolupráce.


Nejbližší slamy

Lékařské vědy – 23. 5. 2017 14:00–16:00, 3. LF UK, Ruská 87, Praha 10

Vědy o živé přírodě – 6. 6. 2017 od 17:00, Přf, CH1, Hlavova 8, Praha 2

Společenskovědní a humanitní vědy – 12. 6. 2017, od 18:00, Studentský klub Celetná, Celetná 20, Praha 1


Registrace stand up účastníků probíhá přes formulář na webu akce.

Více informací naleznete na internetových stránkách Science Slamu , Facebooku nebo Instagramu

Váš názor
Kontakty

Katolická teologická fakulta

Univerzita Karlova

Thákurova 3, Praha 6, 160 00

IČO: 00216208 DIČ: CZ00216208

číslo účtu: 32034061/0100

Identifikátor datové schránky: piyj9b4


Další kontaktyJak k nám