29. srpna 2017

Univerzita Karlova opět otevírá Juniorskou univerzitu. Zájemci z řad středoškolských studentů se během tří měsíců budou moci zúčastnit přednášek vybraných fakult, prohlédnout si historické univerzitní budovy a získat podrobné informace o studiu na nejstarší české univerzitě.

Každou přednášku z celého cyklu zajišťuje jedna fakulta ze svazku Univerzity Karlovy. A právě Katolická teologická fakulta bude svou přednáškou otevírat celý blok humanitně-společenského zaměření. Prof. Jan Royt zde mladým posluchačům přednese přednášku na téma „Pražské Jezulátko a ikonografie Kristova dětství“.

Přijímací zkoušky na Juniorskou univerzitu neprobíhají. Stačí, když se zájemci zaregistruji přes webový formulář a následně vyplní přihlášku. Studenti získají index a po úspěšném absolvování obdrží na závěr osvědčení. Podrobnější informace lze nalézt na stránkách juniorské univerzity UK zde.

Zdroj: UK, KTF