7. září 2017

Již pátým rokem se na Vítězném náměstí v Dejvicích konal Festival vědy, který má nejen dětské návštěvníky netradičně seznámit s různými vědeckými obory. Letos poprvé se festivalu zúčastnila i Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy.

Tématem letošního ročníku bylo „Věda pro zdraví“, a proto náš stánek seznamoval s historií zobrazování lidského těla umělci. Malí i velcí návštěvníci si tak mohli prověřit své znalosti v rozpoznání námětů kreseb Leonarda da Vinciho. Dále si mohli vyzkoušet rozpoznat rukopis umělce na třech různých renesančních studiích lidského těla a samotné studie pak složit jako puzzle. Ti odvážnější mohli nahlédnout do starých lékařských knih a vyzkoušet, jak se četl text z 16. či 18. století.

Díky festivalu jsme mohli představit obsah našich vyučovaných oborů, ale také se více otevřít nejbližšímu okolí Prahy 6. Místní obyvatelé totiž „tu budovu s kupolí“ často znají, ale již ne vše to, co v sobě ukrývá.

Text a fotografie: Marie Opatrná