12. února 2018

Srdečně Vás zveme na výstavu obrazů Anežky Bartošíkové, která bude otevřena vernisáží dne 27. 2. 2018 v 17:30 na chodbě 1. patra budovy KTF UK v Dejvicích.

Anežka, vystupující pod pseudonymem Srdce, představí svoji aktuální tvorbu, která se vyznačuje silnou estetikou osmdesátých let, post-punkové scény a inspirací zlými sny. V pořadí se jedná již o druhou výstavu autorky na půdě KTF. Anežčiny práce kombinují prvky ilustrační tvorby s tradičně zvládnutou malbou. Z této kombinace vznikají silně symbolisticky laděné obrazy snového rázu.

Název výstavy, Démonologie, zaštiťuje jak démony v tradičním smyslu slova, tak i démony současnosti — pocity osamění, nepochopení, megalomanství, odcizení se společnosti a sobě samému Poselství výstavy ovšem není pouze nešťastné, protože dovedeme-li pochopit svého démona, dovedeme-li ho pojmenovat, získáváme nad ním moc a můžeme jej zažehnat.

Text: Studentský spolek Copertino, z.s.