18. dubna 2018

Dne 18. dubna předal rektor univerzity Prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc., MBA Cenu rektora – Cenu Josefa Dobrovského. Ta je určena pro nejlepší absolventy teologických oborů. V tomto roce byla cena udělena Mgr. Pavlu Kuchtovi z Katolické teologické fakulty. Druhým oceněným byl Bc. Benjamín Pavlík z Husitské teologické fakulty. Pavel Kuchta byl ohodnocen za diplomovou práci Uzdravování ve Skutcích apoštolů. Jedná se o téma, které není v současné odborné literatuře často projednáváno. Práce se vyznačuje metodologickou přesností a vědeckou erudovaností. Během studia se rovněž věnoval návštěvám nemocných a práci s mládeží.

Rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima ocenil nejlepší absolventy každoročně udělovanou prestižní Cenou rektora. Cenu převzalo devět absolventů. Cena rektora pro nejlepší absolventy Univerzity Karlovy je udělována vynikajícím studentům bakalářského nebo magisterského studijního programu, kteří dosáhli mimořádných výsledků ve vědecké, výzkumné, sportovní nebo kulturní činnosti. Cenu získávají absolventi lékařských oborů – Cena prof. MUDr. Karla Weignera, společenskovědních oborů – Cena prof. JUDr. Karla Engliše, přírodovědných oborů – Cena prof. RNDr. Jaroslava Heyrovského, teologických oborů – Cena Josefa Dobrovského, učitelského studia – Cena prof. PhDr. Václava Příhody.

Zdroj: UK

Foto: Volfík René/ FOTOREPO.cz