3. května 2018

Návrat k tělu

Výzvy digitálního materialismu

Pondělí 21. května 2018 ve 14.00 hod.

Pořádá Dominikánská 8 a Katolická teologická fakulta UK

Místo konání: Thákurova 3, Praha 6, učebna P8.

Digitální kultura se vydala spíše cestou těla než cestou ducha. Lidské tělo je vychovávané, vycvičené a přetvářené digitálním kódem a stává se tak místem komunikace a primární materií digitálních prostředí.

Přednáší Gemma Serrano, Collège des Bernardins v Paříži

Jak rytmus techniky přesvědčil tělo? Došlo ke znovuobjevení habitu, k vytvoření nového procesu učení? Jakou službu může teologie poskytnout digitálním rytmům lidského těla?

Collège des Bernardins v Paříži se zaměřila na tyto otázky v rámci několikaletého výzkumného projektu, na kterém se podíleli význační odborníci z různých vědeckých disciplín. Gemma Serrano tento interdisciplinární tým vedla.

Gemma Serrano je vedoucí katedry digitálního humanismu Collège des Bernardins v Paříži, vyučující fundamentální a dogmatické teologie na fakultě Notre-Dame a vyučující na Institutu religionistiky v Paříži. Studovala španělskou literaturu a později dosáhla doktorátu teologie na Gregoriánské universitě v Římě.

Překlad do češtiny bude zajištěn.