17. září 2018

Již třetím rokem na KTF UK probíhá projekt Velké ženy Visegradského regionu: kult a umění s nimi spojené. Díky projektu byl každý rok vyučován stejnojmený předmět, jehož náplní byly přednášky předních evropských badatelů a závěrečná společná exkurze. Letošní akademický rok je pro projekt posledním, projekt vstupuje do své závěreční fáze. Opět bude vypsán dvousemestrální stejnojmenný kurz (KDKU006 a KDKU013), jedná se však již o jeho poslední běh. Kurz bude oproti minulým rokům obměněn a obohacen o nová témata. Srdečně zváni jsou k účasti nejen nově příchozí, ale i ti, kteří již kurz absolvovali.

V letošním akademickém roce opět proběhnout tématické přednášky nejvýznamějších odborníků středoevropského regionu. V letním semestru se pak uskuteční již tradiční třídenní exkurze pro zapsané studenty, která je díky podpoře Visegradského fondu hrazená z grantových zdrojů. Tentokrát bude navštíveno benediktinské opatství v Jáku, klášter dominikánek, Gizelinu kapli a další památky ve Veszprému, benediktinské opatství na Tihanyském poloostrově u Balatonu a kostel kláštera klarisek v Bratislavě.

Podrobnější informace o projektu zde.

Zdroj: Kornélie Kolářová Takácsová