18. března 2019

Crashtest

Crashtest je kurátoský seminář, při kterém studenti dr. Milana Pecha připravují výstavu současného umění. Ta se již tradičně koná v Topičově salonu na Národní třídě.

Crahtest, ona zátěžová zkouška přípravy výstavy od výběru tématu až po vymalování prostor a umístění jednotlivých děl, je unikátní natolik, že kvůli němu na KTF přecházejí studenti z jiných škol. Je to také asi jediný seminář, díky kterému studenti v době zápisů sedí u počítačů a snaží se mít co nejrychlejší "klik". Kapacita semináře je totiž skutečně malá.

Vernisáž se pravidělně koná na závěr akademického roku, v červnu, v Topičově salonu, kterému za tuto možnost patří velký dík. Přípravy výstavy však běží celý rok, tedy již i příprava Crashtestu 9. Nyní se však můžete v novém videu Michala Turbáka ohlédnout za tím, jak vznikal 8. ročník tohoto již tradičního projektu Ústavu dějin křesťanského umění na KTF UK.

www.crashtest.curators.cz

www.topicuvsalon.cz