3. června 2019

Srdečně Vás zveme na 9. ročník studentského výstavního projektu CRASHTEST, kdy se studenti oboru Dějiny křesťanského umění stávají poprvé kurátory.

Vernisáž výstavy VĚCI se uskuteční 13.6.2019 od 18.00 v Topičově salonu. Samotná výstava pak potrvá od 14.6. do 4.7.2019.

Věci. Věci spoluutvářejí naší každodennost, kotví nás v prostoru a zároveň ho definují. S jejich pomocí existujeme. Zatímco k některým z nich přilneme více než k ostatním, jiné pro nás ztrácejí význam a další ho znovu získávají, když jim jejich funkční adaptací dáme nový smysl. Devátý ročník studentského výstavního projektu CRASHTEST se zamýšlí nad otázkou hodnoty věcí, které nás obklopují a ve čtyřech místnostech se snaží demonstrovat, že jejich hodnota je relativní. Svět obyčejných věcí je v zásadě paralelou ke specifickému světu věcí, kterým říkáme umění. V “aukci”, která se bude konat 25.6.2019 od 16.00, si návštěvníci sami mohou vyzkoušet, co jsou ochotni dát za věc, která je pro druhé už bezcenná.

Kurátoři: Adéla Bytelová, Eliška Ctiborová, Klára Frídlová, Vilém Kubáč, Kristina Pourová, Barbora Růzhová (studenti Dějin umění ÚDKU KTF UK, pod vedením PhDr. Milana Pecha, PhD.)

Zdroj: Tým Crashtest

www.crashtest.curators.cz