25. dubna 2023

Co znamená být duchovní? O křesťanské duchovní zkušenosti

Zveme odbornou veřejnost i všechny zájemce o dané téma na konferenci s názvem Co znamená být duchovní? O křesťanské duchovní zkušenosti, která se uskuteční v úterý 25. dubna na Katolické teologické fakultě Univerzity Karlovy.

Předmětem konference bude pojem křesťanské duchovní zkušenosti, a to z celé řady možných perspektiv. Příspěvky přednesou zahraniční hosté, vyučující z českých teologických fakult i doktorandi oboru spirituální teologie na KTF UK. Kompletní program včetně témat příspěvků i časového harmonogramu je přiložen níže.

Konference je určena vyučujícím i studentům a studentkám teologických fakult, ale i kněžím, řeholníkům a řeholnicím, ale vítáni jsou především všichni zájemci o danou problematiku.

Vstup na konferenci je volný, není vyžadována ani předcházející registrace.

KDY: 25. dubna 2023

KDE: Katolická teologická fakulta UK, Thákurova 3, Praha 6. Učebna P8.

PŘÍSTUPNOST: Vstup volný pro odbornou i širší veřejnost se zájmem o téma.

JAZYK: Čeština, angličtina, španělština. (Tlumočení ze španělštiny zajištěno. Diskuse bude probíhat

v českém, příp. v anglickém jazyce.)

POŘÁDÁ: Doktorandi ze spirituální teologie na Katedře systematické teologie a filosofie v rámci a za

podpory projektu UNCE HUM/012 (č. 204052): Teologická antropologie v ekumenické perspektivě.

KONTAKT: Případné dotazy můžete směřovat na sixtat@ktf.cuni.cz.