Studijní obory

Filosofie a etika

(Bc. / NMgr.)
Zjistit více

Dějiny evropské kultury

(Bc. / NMgr. / Ph.D.)
Zjistit více

Dějiny umění

(Bc. / NMgr. / Ph.D.)
Zjistit více

Teologie

(Bc. / Mgr. / NMgr. / Ph.D.)
Zjistit víceAktuality

Rektorka navštívila naši fakultu

Ve středu dopoledne 17. července 2024 navštívila naši fakultu rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková, aby se sešla s děkanem Jaroslavem Brožem, jeho rozšířeným kolegiem a dalšími přizvanými hosty. Během setkání bylo projednáno hned několik důležitých aktuálních témat. Děkujeme paní rektorce a zástupcům kolegia rektorky za návštěvu i za plodnou a konstruktivní diskusi.

Zemřel PhDr. Karel Šprunk

Před několika dny, 3. července 2024 odešel na věčnost dlouholetý, zasloužilý učitel filosofie na naší fakultě, jeden z našich nejpřednějších překladatelů filosoficko-teologické literatury a sám i její ceněný autor, pan PhDr. Karel Šprunk.

FOTOGALERIE: Konference Biblický jazyk u západních Slovanů

Katedra biblických věd a starých jazyků KTF UK pořádala ve dnech 28.–29. června 2024 tradiční, již sedmé mezinárodní sympozium na téma biblického překladu, jazyka a stylu v oblasti západoslovanských jazyků. První den konference zaznělo celkem 14 příspěvků a na druhý den se referující účastníci vypravili na vycházku s exkurzí na dávnou přemyslovskou metropoli, hradiště Levý Hradec, kde živé diskuse a konzultace pokračovaly až do pozdního odpoledne. Odkaz na fotogalerii z akce najdete v článku.

Kniha Mlady Mikulicové vyhrála Soutěž vysoce kvalitních monografií na UK

V letošním ročníku Soutěže vysoce kvalitních monografií na UK zvítězila kniha dr. Mlady Mikulicové "Křesťané v Arábii před islámem. Stopy křesťanského života ve staroarabské poezii." Jsme nesmírně hrdí na tento mimořádný úspěch a gratulujeme Mladě Mikulicové k prvnímu místu! Děkujeme paní doktorce za skvělou reprezentaci naší fakulty kvalitním výzkumem a touto výjimečnou publikací a přejeme mnoho dalších úspěchů v její vědecké práci!

Licenciátní studia liturgiky

I letos nabízíme ve spolupráci s Papežským liturgickým institutem sv. Anselma v Římě licenciátní studia liturgiky.

Studium trvá tři roky, probíhá formou několika blokových setkání v Praze a v Římě a samostudiem literatury. Je zakončeno státní rigorózní zkouškou a obhájobou písemné práce. Kurz je určen kněžím, kteří by rádi prohloubili své znalosti posvátné liturgie, ale z nejrůznějších důvodů pro ně není možné studium v zahraničí. Studium je plně kompatibilní s výkonem duchovní správy ve farnosti, není nutná znalost italštiny.

Katolická teologická fakulta na VědaFestu

Naše fakulta se aktivně zúčastnila dvanáctého ročníku VědaFestu, který se konal 19. června na Vítězném náměstí. U našeho stánku jsme prezentovali interaktivní program zaměřený na paleografii, které se naši studenti Dějin křesťanského umění a Dějin evropské kultury věnují v rámci studia pomocných věd historických. Více informací o průběhu festivalu najdete v článku univerzitního magazínu Forum.

Entrepreneurial and Intrapreneurial Project Management

Nepřehlédněte nabídku nového programu 4EU+ pro absolventy magisterského studia, doktorandy a postdocy napříč obory na téma Entrepreneurial and Intrapreneurial Project Management! Program poběží od listopadu 2024 do června 2025. Termín pro podání přihlášek je 31. 8. 2024.

Kompletní informace o programu a formulář pro přihlášení najdete na stránkách Centra pro přenos poznatků a technologií UK.

Za každým erbem je poutavý příběh

V univerzitním magazínu Forum právě vyšel rozhovor s naším dlouholetým pedagogem dr. Milanem Bubnem! Jeho velkou vášní jsou znaky – ať už rodové, církevní, státní či městské. O heraldice napsal řadu ceněných publikací a je autorem i několika knih o řádech - několika z nich je dokonce sám nositelem.

O heraldice, jeho osobním životě a dalších zajímavých tématech se dočtete v rozhovoru.

Všechny aktuality >
Kalendář
Červenec 2024
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Všechny události >
Váš názor
Kontakty

Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy

Thákurova 3, Praha 6, 160 00

IČO: 00216208 DIČ: CZ00216208

číslo účtu: 32034061/0100

Identifikátor datové schránky: piyj9b4


Další kontaktyJak k nám