Studijní obory

Aplikovaná etika

(NMgr.)
Zjistit více

Dějiny evropské kultury

(Bc. / NMgr. / Ph.D.)
Zjistit více

Dějiny umění

(Bc. / NMgr. / Ph.D.)
Zjistit více

Teologie

(Bc. / Mgr. / NMgr. / Ph.D.)
Zjistit víceAktuality

ROZHOVOR: Kunsthistoričky o popularizaci umění

V rozhovoru s Adélou a Klárou, našimi studentkami Dějin křesťanského umění, které stojí za podcastem Kunsthistoričky, se dozvíte, proč se rozhodly popularizovat umění mezi laickou veřejností a jak se jim daří rozptylovat předsudky o studiu na teologické fakultě.

Heraldické sympozium

U příležitosti Mezinárodního dne heraldiky Vás zveme na heraldické sympozium s podtitulem "Heraldika jako specifický projev lidské identity", které se uskuteční ve středu 7. června 2023 od 16 hodin v budově Katolické teologické fakulty UK, v učebně P8. Sympozium můžete sledovat i online na našem youtubovém kanálu!

Jak se připravují velké mezinárodní expozice?

Prof. Vít Vlnas z Ústavu dějin křesťanského umění KTF UK vystoupil na Českém rozhlase Vltava v pořadu Akcent. Přiblížil nám, jak to chodí při přípravách velkých mezinárodních výstav, jakou je například aktuální výstava "Barock! Bayern und Böhmen" v německém Řeznu, na které se podílel jako autor koncepce.

Petr Vizina šéfredaktorem Quartalu

​​V čele čtvrtletníku Galerie hlavního města Prahy s názvem Quartal po téměř třech letech střídá Pavla Klusáka od aktuálního desátého čísla náš doktorand Petr Vizina. Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů!

NOVÁ PUBLIKACE: Ženy ve středověku

Kolektivní monografie našich pedagogů a jejich zahraničních kolegů se věnuje tématu společenských a kulturních rolí ženy ve vrcholném středověku na území středověkých států českého, polského a uherského. V odkazu najdete volně dostupnou elektronickou verzi publikace.

CRASHTEST 12: Resonance

Letošní CRASHTEST vznikl ve spolupráci se studenty Akademie výtvarných umění v Drážďanech a tématem výstavy je metafora krajiny jako paměti a paměti jako krajiny. Výstava "Resonance", kterou pod vedením dr. Milana Pecha připravily naše studentky, bude v galerii Jilská 14 k vidění až do 17. června 2023.

CALL FOR PAPERS: Monografie Fenomén Bílá Voda: kontexty

Organizátoři z oboru Dějiny evropské kultury navazují na konferenci Fenomén Bílá Voda: kontexty tvorbou interdisciplinární monografie. Kromě příspěvků přednášejících je možné zasílat anotace nových textů až do 30. června 2023. Více informací v článku.

NOVÁ PUBLIKACE: Luxus na dluh?

Prof. Jaroslav Čechura ve své nové knize poodhaluje dluhy českých panovníků v období raného novověku a přináší odpovědi na řadu zajímavých otázek, např. co pro společenskou prestiž kavalírů znamenalo být dlužníkem, kdo byli jejich věřitelé, jakou roli zastávaly při půjčování peněz ženy a jak aristokraté vyrovnávali svoje finanční závazky.

Všechny aktuality >
Kalendář
Květen 2023
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Všechny události >
Váš názor
Kontakty

Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy

Thákurova 3, Praha 6, 160 00

IČO: 00216208 DIČ: CZ00216208

číslo účtu: 32034061/0100

Identifikátor datové schránky: piyj9b4


Další kontaktyJak k nám