Studijní obory

Filosofie a etika

(Bc. / NMgr.)
Zjistit více

Dějiny evropské kultury

(Bc. / NMgr. / Ph.D.)
Zjistit více

Dějiny umění

(Bc. / NMgr. / Ph.D.)
Zjistit více

Teologie

(Bc. / Mgr. / NMgr. / Ph.D.)
Zjistit víceAktuality

Nové číslo Communia: Paměť

„Síla paměti je veliká, netuším, jak velkou úctu vzbuzuje...“ napsal kdysi dávno svatý Augustin, jehož portrét pocházející z dílny barokního mistra Philippa de Champaigne nese na obálce nové číslo Mezinárodní katolické revue Communio (3/2023). V časopise se tématu paměti na osobní, společenské i církevní rovině věnuje série pěti studií českých autorů, kteří k otázce přistupují z hlediska teologie, literární historie i dějepisectví.

Humanitní fakulty si respekt zaslouží

Ve dnech 20. - 21. března 2024 se na Katolické teologické fakultě Univerzity Karlovy konaly volby akademických zástupců do Akademického senátu UK. Doc. Jaroslav Brož věří, že nově zvolení zástupci KTF UK v Akademickém senátu Univerzity Karlovy budou silným hlasem za menší fakulty - velikostí, nikoliv však významem, a vyjádřil podporu stanoviska Akademického senátu UK k řešení financování vysokých škol.

EXKURZE: Mnichovicko z cyklu "V krajině"

Další celodenní exkurze pořádaná vyučujícími a studenty oboru Dějiny evropské kultury z cyklu "V KRAJINĚ" je tu! V sobotu 27. dubna se připravte na trasu Mnichovice-Javornická Hůra (rozhledna Kalamajka)-Javorník-Soutice. Na exkurzi jsou srdečně zváni studenti, pedagogové, absolventi, uchazeči i další zájemci o přírodu a kulturu. Více informací najdete v prokliku.

Licenciátní studia liturgiky v Římě

Už třetím rokem pokračují v rámci celoživotního vzdělávání na Katolické teologické fakultě Licenciátní studia liturgiky pro kněze v pastoraci. Kromě blokové výuky, která probíhá v Praze, je jejich součástí i týdenní pobyt na Papežském liturgickém institutu sv. Anselma v Římě. Pusťte si krátkou reportáž z Říma, kterou připravila televize Noe. Zájemci o kurz se mohou těšit na příští rok, kdy budeme otevírat přihlašování do dalšího tříletého cyklu.

VÝSTAVA: Umění prodat (se)

Proměně uměleckého provozu, vztahu umělce a publika a různým způsobům obživy v tržním prostředí 19. století se věnuje nová výstava Západočeské galerie v Plzni "Umění prodat (se). Umělec ve spárech trchu 19. století", na které se autorsky podíleli naši pedagogové z Ústavu dějin křesťanského umění dr. Eva Bendová a prof. Vít Vlnas. Výstavu je možné navštívit v plzeňské výstavní síni "13" až do 2. června.

Stříbrná pamětní medaile pro doktora Milana Bubna

Rektorka Univerzity Karlovy prof. Milena Králíčková předala stříbrnou pamětní medaili našemu dlouholetému pedagogovi PhDr. Milanovi Bubnovi, Ph.D. za dílo v oboru genealogie a heraldiky a dlouholetou vědeckou a pedagogickou činnost na Univerzitě Karlově. Panu doktorovi děkujeme a srdečně gratulujeme k ocenění!

CALL FOR PAPERS: Doktorandská poster konference

Katedra systematické a pastorální teologie vyhlašuje call for papers na doktorandskou konferenci pro teology, která se bude konat 16. května 2024 od 15 do 17 h v budově KTF UK. Konference bude formou „poster conference“ - prezentace výzkumu nebo některé jeho části formou vystaveného posteru a doprovodné ústní prezentace. Přihlášky můžete zasílat do 16. dubna. Více informací v prokliku.

NOVÉ ČÍSLO: Revue Salve - 4/23 Slovensko

Právě vyšlo nové číslo Revue Salve 4/23 Slovensko, na němž se významně podíleli jako editoři a autoři textů doktorandka Rút Zuzana Matisovská OP a vedoucí Centra teologie a umění při KTF UK Norbert Schmidt. Celé číslo je zaměřené na Slovensko, zejména se věnuje zvláštnostem slovenské národní identity a vztahům mezi katolickou církví a státem – historicky i v současnosti.

Všechny aktuality >
Kalendář
Duben 2024
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Řádné zasedání Akademického senátu KTF UK

24. dubna 2024

Pro více informací klikněte zde.

Všechny události >
Váš názor
Kontakty

Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy

Thákurova 3, Praha 6, 160 00

IČO: 00216208 DIČ: CZ00216208

číslo účtu: 32034061/0100

Identifikátor datové schránky: piyj9b4


Další kontaktyJak k nám