18. dubna 2024

Třináct výjimečných osobností obdrželo prestižní ceny Univerzity Karlovy

Vlastenecký sál Karolina se v úterý 16. dubna 2024 stal místem přehlídky výjimečně nadaných a nevšedně kreativních studentek a studentů, absolventek a absolventů. Konalo se totiž tradiční předávání prestižních cen Univerzity Karlovy, jimiž jsou Bolzanova cena a Ceny rektora, respektive rektorky. Rektorka Milena Králíčková předala ocenění třinácti osobnostem.

Cenu Josefa Dobrovského pro nejlepší z teologických programů získal náš student PharmDr.Bc. Pavel Rychetský.

Absolvoval bakalářský studijní program Teologie, studijní obor Teologické nauky. Ve své bakalářské práci se zaměřil na postavu Beránka a dění kolem něj v Knize Zjevení, a to z hlediska její vazby na starozákonní podklady – obrazy, narážky, citace, ideové souvislosti – a zároveň z hlediska jejího významu pro celou knihu či její poselství. Autor prokázal velkou schopnost práce s biblickým textem a odbornou literaturou, umění analýzy i syntézy. Práce svou kvalitou převyšuje úroveň požadovanou od bakalářské práce. V současnosti studuje navazující magisterský studijní program Teologické nauky.