22. dubna 2024

Philippe Lefebvre, O.P.: Rodina v biblické perspektivě (La famille: éclairage biblique)

Slovo „rodina“, jak ho chápeme dnes, v Bibli jako takové neexistuje. Pojmy, které se překládají výrazem „rodina“, se vztahují nejen na rodiče a děti, ale také na všechny předky, na které si jen lze vzpomenout, dále na vzdálené bratrance a sestřenice, na otroky nebo služebnictvo, kteří v rodině pracují. Bible objasňuje toto bohaté předivo lidských vztahů. Ukazuje rozpory i nečekaná shledání a podtrhuje skutečnost, že rozvíjení lidských vztahů je třeba popřát dostatečný čas. Bible navíc ukazuje, že „členem rodiny“ je také a především Bůh.

Pro studenty teologie je přednáška zařazena k plnění předmětu Quodlibeta.

Přednášku bude možné sledovat i online!

SLEDOVAT ONLINE

Dále doporučujeme:

- přednášku prof. Ph. Lefebvra „Jak zabít Ježíše: Zneužití moci, zneužívání a násilí v Bibli“ (Dominikánská 8, klášter dominikánů, Praha 1, Jalovcová 2, ve čtvrtek 25. 4. 2024 od 19:30)

- knihu Philippe Lefebvre, Jak zabít Ježíše, Krystal OP, 2024 (překlad z francouzštiny)