26. března 2018

Prof. Jiří Kuthan obdržel Donatio Universitatis Carolinæ

Prof. PhDr. Jiří Kuthan, DrSc., Dr.h.c, zakladatel Ústavu dějin křesťanského umění na KTF UK a jeho mnohaletý vedoucí, obdržel Donatio Universitatis Carolinæ.

Tato prestižní podpora na výzkum badatele je udělována rektorem Univerzity Karlovy na základě návrhu děkana fakulty. Její udělení je projevem podpory významných vědeckých osobností, které mimořádně přispívají k odborné prestiži univerzity. Donatio Universitatis Carolinæ může významný vědecký pracovník UK získat pouze jednou za život. Rozhodnutí o udělení donatia bylo prof. Jiřímu Kuthanovi předáno na slavnostním shromáždění při příležitosti založení Univerzity Karlovy 5. dubna 2018. Spolu s ním toto ocenění letos obdržel přední český a evropský archeolog prof. PhDr. Jan Klápště, CSc., matematik prof. RNDr. Jaroslav Nešetřil, DrSc., biochemička prof. RNDr. Marie Stiborová, DrSc. a přírodovědec prof. RNDr. Jan Tachezy, Ph.D.