16. května 2019

Vyražte v srpnu do Želivského kláštera a vzdělejte se v oblasti liturgiky. Již druhá letní škola liturgiky se koná v termínu 20.8.-25.8.2019 a je zaměřena na téma Iniciační svátosti.

Smyslem Letní školy liturgiky je umožnit účastníkům načerpat sílu z modlitby církve a hlouběji porozumět tomu, co znamená slavit svatá tajemství: stanout před Otcem, jednat s pečetí Ducha a sytit se tělem Syna.

Letní škola je otevřena všem zájemcům z řad kněží, jáhnů a laiků.

Pořadatelem Letní školy liturgiky je Liturgie.cz (tj. Pastorační středisko - Arcibiskupství pražské) ve spolupráci s Katolickou teologickou fakultou UK a Želivským klášterem.

Rámcový program:

Náplní Letní školy je společná liturgická modlitba, přednášky, semináře, čas pro setkání a rozhovory, prostor pro individuální modlitbu a odpočinek. Den je rozvržen následovně:

• Modlitba se čtením a ranní chvály v chóru baziliky

• Společné přednášky

• Mše svatá v bazilice

• Volitelné přednášky a semináře

• Nešpory v chóru baziliky

• Variabilní večerní program

Podrobnější informace naleznete na webu liturgie.cz