13. února 2019

Πηγή – Studna aneb teologie pod lavicí

Srdečně zveme všechny studenty a pedagogy KTF UK na diskuzní platformu „Πηγή – Studna“!

Jako studenti teologie jsme na naší fakultě vnímali potřebu vytvořit prostor nad rámec výuky, kde bychom se mohli v neformální atmosféře učit diskutovat, klást otázky, hovořit a společně přemýšlet nad aktuálními tématy z oblasti teologie. A právě proto jsme se rozhodli v letním semestru vytvořit tuto diskuzní platformu nazvanou „Πηγή – Studna“ (jako místo setkávání, které je zde přítomné, aby posloužilo všem, kdo „žízní“ a chtějí „na hlubinu“).

Prakticky se jedná o čtyři odpolední setkání, vždy poslední úterý v měsíci (26.2., 26.3., 30.4., 21.5.). V úvodu každého střetnutí je připraven krátký příspěvek k problematice daného tématu, na který pak navazuje samotná diskuze účastníků.

Zájemcům, kteří nás kontaktují (PG.studna@gmail.com) rádi dopředu pošleme nám dostupné podklady (texty, recenze) k nadcházejícímu tématu.

První střetnutí bude nad knihou Roda Drehera Benediktova cesta a otázkou: „Být solí země v polévce nebo ve slánce?“

Těšíme se na vás v úterý 26. února v 16:00 v OVCI.

Zuzana Matisovská a Patrik Dobocký

Tož, přijďte!