17. září 2018

Každé tři roky Umělecko historikcá společnost organizuje Sjezd českých historiků umění, odbornou konferenci zaměřenou vždy na konkrétní téma, sledované z různých úhlů a v několika dílčích sekcích. Výstupem ze sjezdu je sborník přednesených příspěvků. Další tradiční součástí sjezdu je přednáška nějaké významné, většinou zahraniční autority oboru. Nedílnou součástí sjezdu je i doprovodný program ve formě exkurze, drobné výstavy či společenského večera. Obsahovou náplň sjezdu vždy garantuje sjezdový výbor, tvořený významnými osobnostmi oboru a vedoucími sekcí.

Letošním tématem VI. sjezdu je Tvůrce jako předmět dějin umění. Pozice autora po jeho „smrti“. Sjezd se uskuteční 20.–21.9.2018 v prostorách Uměleckoprůmyslového muzea v Praze a Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Letošní slavnostní přednášku František Kupka a dějiny umění přednese Markéta Theinhardt z Université Paris-Sorbonne.

Program sjezdu ke stažení zde.

Zdroj: UHS a KTF