13. srpna 2019

Doc. David Vopřada, Dr. byl k 1. srpnu 2019 jmenován docentem. Úspěšně tak zakončil habilitační řízení, které bylo započato v lednu tohoto roku.

Doc. Vopřada předložil jako habilitační práci připravovanou publikaci Quodvultdeus: a Bishop Forming Christians in the Vandal Africa: A Contextual Analysis of the Pre-baptismal Sermons attributed to Quodvultdeus of Carthage. Předsedou habilitační komise byl zvolen prof. PhDr. Petr Kubín, Ph.D., Th.D., členy habilitační komise byli doc. PhDr. Jiří Pavlík, Ph.D. (HTF UK), doc. Mgr. Vít Hušek, Th.D. (CMTF UP v Olomouci), prof. PhDr. Jana Nechutová, CSc. (FF MUNI), doc. ThLic. Miloš Lichner SJ, D.Th., (TF TU v Trnave). Oponenty habilitační práce byli doc. PhDr. Jarmila Bednaříková, CSc. (FF MUNI v Brně), prof. Dr. Dr. Dr. Hubertus R. Drobner, DD (TF Paderborn), prof. Allan D. Fitzgerald, O.S.A., Ph.D. (Augustinian Institute Villanova University). Dne 5. června 2019 v rámci zasedání Vědecké rady KTF UK přednesl doc. Vopřada přednášku na téma Augustinova pedagogika přítomná v jeho katechumenátu.

Autor: Marie Opatrná