1. listopadu 2021

Podpora internacionalizace UK

• V pondělí 1. listopadu 2021 v 8 hodin se otevírá podzimní kolo soutěžního programu.

• Vzhledem k pandemické situaci ve světě a obtížným podmínkám cestovat bude v rámci podzimního kola 2021 umožněno žádat finanční příspěvek i na podporu virtuálních mobilit.

• Program je určen především k podpoře krátkodobých mobilit (do 3 týdnů)

Žádat o finanční příspěvek na virtuální mobilitu bude možné za těchto podmínek:

Kategorie Ai: Podpora zahraniční mobility studentů - krátkodobé pobyty

• Podpora zahraniční mobility studentů ve smyslu krátkodobých pobytů:

• podpora účasti či výjezdu studentů UK na letní školy (s výjimkou jazykových pobytů)

• krátkodobé neplacené odborné studentské stáže v maximální délce do 3 týdnů

• mezinárodní soutěže a mistrovství

• studentské konference

• jednání vztahující se k internacionalizaci aktivit univerzity.

• Od podzimního kola 2021-2 je možné žádat o finanční příspěvek na virtuální mobilitu (finanční příspěvek je určen pouze na účastnický poplatek za akci).

• Požadované přílohy ve formátu pdf:

1. Motivační dopis ((1 normostrana, vhodný je podpis žadatele)

2. Program akce (pokud možno stručný)

• Závěrečné dokumenty:

• Fyzická mobilita

• Přílohy požadované do 2 měsíců po ukončení pobytu – přílohy vložte v elektronické podobě do aplikace:

1. Závěrečná zpráva (ZZ_POINT_Ai_2021_2_Číslo projektu) - vkládejte ve formátu pdf, formulář ke stažení na příslušné záložce

2. Potvrzení o pobytu - nepovinné (certifikát o účasti či jiný oficiální doklad o účasti od organizátora akce nebo zahraniční instituce)

• Virtuální mobilita

1. Závěrečná zpráva (ZZ_POINT_Ai_2021_2_Číslo projektu) – vkládejte ve formátu pdf, formulář ke stažení na příslušné záložce

2. Doklad o úhradě (výpis z internetového bankovnictví či jiný)

3. Potvrzení o pobytu - povinné (certifikát o účasti či jiný oficiální doklad o účasti od organizátora akce nebo zahraniční instituce)

• Pokud organizátor nevydává certifikát ani jiný doklad o účasti, není možné podporu přidělit. Samotný doklad o úhradě nestačí.

• Podporu je možné žádat pouze na účastnický poplatek za akci.

• Důležité:

• U kategorie Ai je tedy nutné rozlišit závěrečné dokumenty. V případě fyzické mobility je potvrzení o účasti pouze nepovinnou přílohou, v případě virtuální mobility je potvrzení o účasti povinnou přílohou.

• Od kola 2021-2 je třeba používat mírně upravený formulář závěrečné zprávy.

Kategorie Aii: Podpora mezinárodních aktivit - krátkodobé akce

• Podpora mezinárodních aktivit uskutečňovaných fakultami či dalšími součástmi UK ve smyslu krátkodobých akcí (s výjimkou aktivit spadajících pod písm. c) bod i)):

• výjezdu akademických pracovníků a studentských zástupců fakulty na jednání v rámci mezinárodních univerzitních sítí (jako např. Coimbra, LERU, UNICA, Europaeum apod.) či

• krátkodobých výjezdů akademických pracovníků za účelem přípravy mezinárodních projektů.

• Je možné, aby jeden žadatel žádal o podporu pro skupinu osob. Více informací v OR č. 10/2020

• Požadované přílohy:

1. Program akce (pokud možno stručný)

2. Doporučující dopis odborného garanta

• Závěrečné dokumenty:

• Přílohy požadované do 2 měsíců po ukončení pobytu - přílohy vložte v elektronické podobě do aplikace:

Fyzická mobilita:

1. Závěrečná zpráva (ZZ_POINT_Aii_2021_2_Číslo projektu) - vkládejte ve formátu pdf, formulář ke stažení na této záložce

2. Vyúčtování (VYUCT_POINT_Aii_2021_2_Číslo projektu) - formulář ke stažení na této záložce

3. Případné potvrzení o pobytu/potvrzení o účasti - vystavuje zahraniční instituce

Virtuální mobilita:

3. Doklad o úhradě nad rámec vyúčtování (výpis z internetového bankovnictví či jiný)

4. Potvrzení o pobytu - povinné (certifikát o účasti či jiný oficiální doklad o účasti od organizátora akce nebo zahraniční instituce)

• Podporu je možné žádat pouze na účastnický poplatek za akci.

• Důležité:

• U kategorie Aii je tedy nutné rozlišit závěrečné dokumenty.

• V případě fyzické mobility je potvrzení o účasti pouze nepovinnou přílohou, v případě virtuální mobility je potvrzení o účasti povinnou přílohou.

• Od kola 2021-2 je třeba používat mírně upravený formulář závěrečné zprávy

Kategorie Bi: Podpora organizace mezinárodních letních škol nehospodářské povahy

• V této kategorii není možné žádat o podporu na virtuální mobilitu, fakulty a součásti UK mají i nadále povinnost realizovat LŠ fyzicky za přítomnosti studentů.

• Speciální formulář GDPR u kategorie Bi) mají povinnost vkládat ti externí členové organizace letní školy, kteří nemají osobní číslo UK, tj. externí člen týmu, zahraniční vědecký pracovník/profesor a zahraniční student. Formulář ve formátu word je k dispozici přímo v aplikaci a zde.