7. listopadu 2022

KONFERENCE O VÝZVÁCH A PODNĚTECH NOVÉHO KATECHETICKÉHO DIREKTORIA

Přijměte pozvání na krátkou konferenci, kterou organizuje katedra pastorálních a právních věd KTF ve spolupráci s Pastoračním střediskem Arcibiskupství pražského, Českou biskupskou konferencí a Karmelitánským nakladatelstvím.

Konference se bude konat při příležitosti uvedení českého překladu Direktoria pro katechezi z roku 2020, kdy bylo vydáno v Římě jako třetí v řadě od druhého vatikánského koncilu. Český překlad vyjde v polovině listopadu v Karmelitánském nakladatelství.

Účelem konference je představit přístup direktoria ke katechezi a vzdělávání v obsahu víry z perspektivy učení a jednání papeže Františka a reflektovat formou krátkých příspěvků výzvy a podněty tohoto direktoria vzhledem k evangelizačním a pastoračním aktivitám církve v naší zemi. Hlavní referát přednese doc. Dr. Ludvík Dřímal, Th.D. z Cyrilometodějské teologické fakulty Univerzity Palackého.

Na programu konference bude krátké představení direktoria jeho vydavateli, referáty k vybraným tématům direktoria a moderovaná diskuse účastníků k tématu, do které mohou vstoupit i účastníci on-line přenosu.

Konference se bude konat prezenční formou v budově KTF UK (Thákurova 3, Praha 6) 24. listopadu 2022 od 15.00 do 17.00 v místnosti P8 a bude zároveň streamována na Youtube kanálu KTF UK. Shlédnout ji bude možno i ze záznamu.