• Studium
  • Informace pro studenty se speciálními potřebami

Informace pro studenty se speciálními potřebami


Kontaktní osoby

Tomáš B. Mohelník, OP., Th.D., proděkan pro trvalou formaci


email:

tel: +420 220 181 395


Ing. Michaela Kristová, referentka studijního oddělení

email:

tel.: +420 220 181 383


Informace pro studenty se speciálními potřebami na webových stránkách Centra Carolina zde.


Bezbariérový přístup

Fakulta se nachází asi pět minut cesty od stanice metra A Dejvická, která je bezbariérová. U hlavního vchodu je schodiště. Vozíčkář se ohlásí vrátnému (speciální zvonek je pod schodištěm). Do objektu se pak dostane zezadu z ulice Kolejní, kde jsou vrata ovládaná z vrátnice. Přes dvůr je přístup k výtahu, kterým se dostane do prvního patra, kde fakulta sídlí. Chodba fakulty je rozdělena třemi menšími schodišti, z nichž dvě jsou opatřena nájezdovou rampou. Třetí schodiště, které vede ke kabinetům Ústavu dějin křesťanského umění rampou opatřit nelze. Přesto je sem přístup možný po domluvě.


Ve třetím patře se nachází knihovna a studovna. Je dostupná za pomoci staršího malého výtahu. Při jeho obsluze vozíčkář potřebuje pomoc druhé osoby.


Na fakultě je k dispozici bezbariérová toaleta.

Vybavení pro studenty s postižením zraku

K hlavnímu vchodu do budovy naviguje nevidomé zvukový maják. Všechny místnosti jsou opatřeny orientační tabulkou, na které je v Braillově písmu jejich název nebo číslo.


Pět poslucháren je vybaveno ozvučovacím zařízením, pomocí kterého lze zaznamenávat přednášky na CD nosič. Ten slouží nevidomým studentům jako „digitální sešit“.

Vybavení pro studenty s postižením sluchu

Pět poslucháren je vybaveno ozvučovacím zařízením s indukční smyčkou a infra-vysílačem. Student se zbytky sluchu si může zapůjčit infra-sluchátka, sám si nastavit stupeň zesílení, a tak přímo poslouchat přednášku i případnou diskuzi, i když nemůže odezírat.


Poslední změna: 23. září 2021 14:05 
Sdílet na: