• Student
  • Informace pro studenty se speciálními potřebami

Informace pro studenty se speciálními potřebami


Kontaktní osoba

Eva Šolcová, DiS.

email:

tel: +420 220 181 304

mob: +420 771 283 899


Informace pro studenty se speciálními potřebami na webových stránkách Centra Carolina zde.


Bezbariérový přístup

Fakulta se nachází asi pět minut cesty od stanice metra A Dejvická, která je bezbariérová. U hlavního vchodu je schodiště. Vozíčkář se ohlásí vrátnému (speciální zvonek je pod schodištěm). Do objektu se pak dostane zezadu z ulice Kolejní, kde jsou vrata ovládaná z vrátnice. Přes dvůr je přístup k výtahu, kterým se dostane do prvního patra, kde fakulta sídlí. Chodba fakulty je rozdělena třemi menšími schodišti, z nichž dvě jsou opatřena nájezdovou rampou. Třetí schodiště, které vede ke kabinetům Ústavu dějin křesťanského umění rampou opatřit nelze. Přesto je sem přístup možný po domluvě.


Ve třetím patře se nachází knihovna a studovna. Je dostupná za pomoci staršího malého výtahu. Při jeho obsluze vozíčkář potřebuje pomoc druhé osoby.


Na fakultě je k dispozici bezbariérová toaleta.

Vybavení pro studenty s postižením zraku

K hlavnímu vchodu do budovy naviguje nevidomé zvukový maják. Všechny místnosti jsou opatřeny orientační tabulkou, na které je v Braillově písmu jejich název nebo číslo.


Pět poslucháren je vybaveno ozvučovacím zařízením, pomocí kterého lze zaznamenávat přednášky na CD nosič. Ten slouží nevidomým studentům jako „digitální sešit“.

Vybavení pro studenty s postižením sluchu

Pět poslucháren je vybaveno ozvučovacím zařízením s indukční smyčkou a infra-vysílačem. Student se zbytky sluchu si může zapůjčit infra-sluchátka, sám si nastavit stupeň zesílení, a tak přímo poslouchat přednášku i případnou diskuzi, i když nemůže odezírat.


Poslední změna: 3. květen 2023 11:29 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy

Thákurova 3, Praha 6, 160 00

IČO: 00216208 DIČ: CZ00216208

číslo účtu: 32034061/0100

Identifikátor datové schránky: piyj9b4


Další kontaktyJak k nám