Reprezentační ples


7. reprezentační ples Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy v Praze

„v antických tógách za zvuku lyry“


21. února 2012, od 19.30 hodin


Arcibiskupský palác v Praze, Sál kardinála Beranaplakát pro tisk

V divadelní části programu se přeneseme do zlatého věku římského impéria, velkolepých slavností a gladiátorských her. Pro hosty plesu je předepsán standardní společenský oděv nebo antický kostým.


Tradice plesů KTF UK byla zahájena roku 2006 studenty Dějin křesťanského umění, jejichž zájem o historii ovlivnil podobu těchto nevšedních kulturních akcí. Jedná se totiž o klasický ples, jehož jádrem je však divadelní program v historickém stylu (např. z doby Rudolfa II., Marie Terezie nebo "Roaring Twenties"). Hosté tedy mohou vedle předepsaného společenského oděvu přijít také v odpovídajících dobových kostýmech a stát se tak součástí programu. Ples bývá kromě divadelního programu a hudby k tanci i poslechu (BigBand) zpříjemněn řadou doplňkových akcí (tombola, taneční a hudební vystoupení apod.), přičemž druhou část večera většinou provází živější taneční hudba.


První tři plesy byly pořádány v Sále kardinála Berana na pražském Arcibiskupství. V následujících letech se stal novým prostorem Kongresový sál Masarykovy koleje ČVUT v Dejvicích, sousedící s KTF UK. 7. reprezentační ples se znovu vrací do historických prostor Arcibiskupského paláce, kam Vás srdečně zveme. Akce bývají realizovány společnými silami studentů fakulty.
Plesy KTF v uplynulých letech:2011 Slavnost Jana Lucemburského a Elišky Přemyslovny – "Ad honorem Iohannis regis et Elisabeth reginae"

2010    Ples 1. Československé republiky – "Roaring Twenties v rytmu charlestonu"

2009    "Květinový bál" ve stylu biedermeieru a romantismu program plesu

2008    Ples na vídeňském dvoře Marie Terezie vojenská ilustrace k plesu

2007    Tři mušketýři – "Un pour tous et tous au bal" ozvěna plesu

2006    Slavnost pro Rudolfa II. – "Gaudeamus igitur in tempore Rudolfi II."


INFORMACE O PROGRAMU


7. setkání studentů a přátel Katolické teologické fakulty UK v Praze je nejen reprezentační, ale i záměrně neobvyklou událostí. Divadelní program v letošním roce je zasazen do zlatého věku římského impéria, velkolepých slavností a gladiátorských her. Hosté plesu mohou přijít v antických kostýmech. Na programu spolupracuje několik tvůrčích skupin a umělců, například Blanka Buchtová – seniorská mistryně ČR ve stepu.


Taneční orchestr NERATOVICKÝ BIGBAND pod vedením Petra Svobody vám nabídne bohatý repertoár standardních a latinskoamerických tanců i nejznámější swingové a jazzové melodie. Nebude chybět ani oblíbený valčík nebo polka. Slavnostní večer zahájí ACANT – pěvecký sbor studentů KTF UK v 19.30 hodin.


7. reprezentační ples bude také příležitostí k uvítání studentů prvních ročníků KTF UK.


Program plesu má být poněkud neobvyklý a jako vždy hosty překvapí něčím novým. Divadelní část programu vyplní přestávky mezi tanečními bloky. Po Neratovickém Bigbandu (kolem 01.00 hodin) bude taneční zábava pokračovat na hity 60. až 80. let. Předpokládané ukončení akce je ve 03.00 hodin.

Informace na tel. 723 955 871 nebo

.


Ples podpořili stálí sponzoři nákladem knih a CD do tomboly:


http://www.ikarmel.cz/

http://www.gimel.cz/


sponzoři tomboly


Mediální partneři:


Předprodej vstupenek


Vstupenky na reprezentační ples lze zakoupit v knihovně KTF UK (3. patro).

Výpujčka/studovna otevřena:


Po, Út, Čt  9.00–20.00


St  10.00–20.00


Pá  9.00–12.00


So  (v době výuky kombinovaného studia) 9.00–18.00
Kontakt:  220 181 304 (výpůjčka)


Upozorňujeme, že každá vstupenka musí být označena razítkem fakulty, jinak je neplatná.
   Typ vstupenky   Barevné označení   Cena v Kč   Pro studenty ISIC   zelené   170   Základní   modré   240   Sponzorská*   červené   od 270


*Chcete se stát sponzorem našeho plesu? Při zakoupení vstupenky můžete věnovat vyšší částku. Vaším příspěvkem podpoříte realizaci programu plesu, který pro Vás připravujeme. Získáte rezervaci místa k sezení na galerii v tanečním sále a slosování čísla Vaší vstupenky v tombole.


Stoly nebudou číslovány, místa k sezení jsou volná pro všechny vstupenky. Rezervace na místa k sezení platí pouze u některých stolů na galerii a to pro hosty plesu se sponzorskými vstupenkami. K historickému sálu kardinála Berana bude k dispozici salonek s barem a nabídkou nápojů i studené kuchyně, dále terasa a nádvoří před vstupem do sálu jako prostor určený pro kuřáky.
Studentské kolegium

Reprezentační plesy bývají realizovány společnými silami studentů KTF UK. Koordinaci týmu organizátorů vede Miroslav Smaha.


!! Prosíme všechny, kteří chtějí pomoci realizovat náš studentský ples, aby se přihlásili do organizačního týmu na , kam můžete psát i své návrhy a připomínky!!Rozpočet akce je závislý na prodeji vstupenek, sponzoringu a dotaci KTF UK. Sponzorem našeho plesu se můžete stát i vy, pokud věnujete vyšší částku při zakoupení tzv. sponzorské vstupenky. Vaším příspěvkem podpoříte realizaci programu plesu, který pro Vás připravujeme.Dary do tomboly od Vás převezmeme v knihovně KTF UK (3. patro).


Poslední změna: 19. červen 2018 12:32 
print
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy

Thákurova 3, Praha 6, 160 00

IČO: 00216208 DIČ: CZ00216208

číslo účtu: 32034061/0100

Identifikátor datové schránky: piyj9b4


Další kontaktyJak k nám