• Aktuality

Aktuality

Інформація o умовax процедури прийому

Католицький теологічний факультет є засновником сучасного Карлового університету (1348). У своїй освітній та науковій діяльності він зосереджений в основному на теології, історії мистецтв, історії європейської культури та прикладній етиці.

5. srpna 2023


Úřední hodiny v letních měsících

Potřebujete v létě navštívit naši knihovnu, studijní, zahraniční, vědecké oddělení, oddělení celoživotního vzdělávání nebo děkanát - samozřejmě jste vítaní, naši pracovníci jsou tu stále, jen v pozměněných otevíracích hodinách.

30. srpna 2022


Přednáška: Liturgie hodin na Východě a na Západě

Přijďte si poslechnout veřejnou přednášku prof. Stefana Parentiho o modlitbě hodin v liturgických tradicích Východu a Západu. Přednáška proběhne 19. září 2022 od 9:30 na KTF UK.

10. srpna 2022


Mezinárodní doktorandská konference

9. listopadu 2022 se bude na KTF UK konat mezinárodní konference. Je určena všem českým i zahraničním studentům doktorských programů denního i dálkového studia teologie, dějin, dějin umění, literatury, hudby i dalších kulturně historických oborů.

3. srpna 2022


Letní škola etiky

Během léta KTF UK rozhodně nespí. V průběhu července u nás probíhala intenzivní výuka etiky pro patnáct studentů z Loyola University v Baltimoru. Po covidové pauze jsme opět navázali na vzájemnou spolupráci, která sahá již do roku 2004. Díky ní si mohou američtí studenti splnit některé ze svých studijních povinností z domovské univerzity právě u nás.

9. července 2022


KTF UK se úspěšně prezentovala na VědaFest 2022

Na konci června proběhla na Vítězném náměstí tradiční akce, při níž se prezentují akademické a vzdělávací instituce. Stánek Katolické teologické fakulty přitáhl mnoho návštěvníku díky nabídce interaktivních ukázek.

29. června 2022


VIDEO: Válka a svědomí

Absolvent KTF UK, plzeňský biskup, ThLic. Tomáš Holub, Th.D., vystoupil v tomto letním semestru na fakultě s přednáškou na bohužel velmi aktuální téma Válka a svědomí. Na sítích nám tento záznam přinesl zatím nejvyšší počet shlédnutí.

8. června 2022


VIDEO: Co o nás říkají naši studenti?

V rámci akce NaKarlovku tour jste si mohli poslechnout rozhovory se studenty z různých fakult. Poslechněte si co o KTF UK říkají dva již zkušení studenti - Zuzana (doktorandka Církevních a obecných dějin) a Tomáš (doktorand Katolické teologie).

3. června 2022


VIDEO: S Jankem Rubešem na KTF

Jak vidí fakultu populární český reportér Janek Rubeš, kdo u nás patří k jeho oblíbeným pedagogům a co se o atmosféře na fakultě dá říct z pohledu studijního oddělení, to vše se dozvíte ve videu, které u nás Janek natočil v době covidového ochromení v lednu 2022.

2. června 2022


Prof. Kubín: Svatá Anežka: Od pečující princezny až k symbolu svobody

Magazín Fórum UK rozmlouval s pedagogem KTF UK, prof. PhDr. Petrem Kubínem, Ph. D., Th. D., o nejslavnější české princezně a její éře.

3. března 2022