• Aktuality

Aktuality

CYKLUS "V KRAJINĚ": Výprava do Budče

Zveme všechny studenty, zaměstnance, absolventy i širokou veřejnost na společný výlet na hradiště Budeč s prohlídkou rotundy sv. Patra a Pavla (nejstarší stojící stavba v Čechách). Následuje cesta do Holubic, kde zazní výklad o raných písemných památkách na území Čech a prohlédneme si rotundu.

2. března 2023


Připomínka konfliktu na Ukrajině

Dnes je tomu rok, co vojska Ruské federace napadla Ukrajinu. V článku najdete dopis děkana Katolické teologické fakulty adresovaný akademické obci.

24. února 2023


PŘEDNÁŠKA: Katolická církev ve Španělsku ve 20. století

Katedra církevních dějin a literární historie vás srdečně zve na přednášku doktora Juana Andrése Garcíy Martína z Universidad Rey Juan Carlos z Madridu na téma Katolická církev ve Španělsku ve 20. století s důrazem na španělskou občanskou válku a období Francova režimu. Přednáška proběhne v pondělí 27. února 2023 v místnosti P10 od 10.00 hod. Přednáška bude pronesena v angličtině.

20. února 2023


PŘEDNÁŠKY: Muzea v Izraeli a Leopold Horowitz

Zveme na trojici přednášek historičky umění PhDr. Jany Švantnerová, Ph.D., odbornice na judaika, ve kterých se zaměří na problematiku izraelských muzeí a tvorbu slovenského malíře Leopolda Horowitze. Z pozice kurátorky s výstavnickou praxí seznámí dr. Švantnerová posluchače nejen s konkrétními institucemi a uměleckými díly, ale i s různými zajímavostmi z galerijního provozu.

13. února 2023


Letní škola etiky

V návaznosti na dlouhodobou spolupráci s Loyola University Maryland, USA pořádáme letní intenzivní kurz etiky. Pokud jste studenty UK a máte chuť vyzkoušet si studium etiky v angličtině společně s americkými kolegy, můžete si zapsat předmět Ethics: Contemporary Moral Issues (KSTE315).

10. února 2023


NOVÁ PUBLIKACE: Vatikán a Československo ve 20. století

Nová publikace doc. Marka Šmída se věnuje diplomatickým stykům Československa a Svatého stolce ve 20. století. Jde o mimořádně dramatickou dobu, která ve vztazích Československa a Vatikánu v mnoha ohledech odráží dějiny habsburské monarchie, dvou světových konfliktů, dvou totalitních ideologií 20. století a meziválečné i poválečné doby.

10. února 2023


DISKUZE: Papežové naší doby

Naši dva vyučující - doc. David Bouma a dr. Pavel Frývaldský - diskutovali na TV NOE o pontifikátech papežů naší doby. Mluvili především o Benediktu XVI., jenž byl prvním papežem po téměř 600 letech, který odešel z funkce a stal se emeritním římským biskupem. Připomněli si ale i současného papeže Františka, který ho začátkem ledna ve Vatikánu pohřbíval. 

9. února 2023


Kolokvium doktorandů církevních a obecných dějin

Zveme na kolokvium doktorandů oboru církevních a obecných dějin na KTF UK. Kolokvium probíhá za účasti oborové rady. Tentokrát jsou na programu především studenti prvního ročníku. Kolokvia se pořádají vždy na začátku nového semestru a slouží k urychlení postupu na disertaci. 

8. února 2023


ČLÁNEK: Jan Royt o korunovačních klenotech

Z jakých předmětů se skládají korunovační klenoty? Jaká je jejich historie a symbolika? A kdy přesně dal Karel IV. korunu vytvořit? Nebyli jste s námi na prohlídce korunovačních klenotů v katedrále sv. Víta a přišli jste o odborný výklad? Přečtěte si článek našeho profesora Jana Royta v magazínu Forum.

6. února 2023


Licenciátní studia v Římě

V lednu proběhla římská část kurzu celoživotního vzdělávání "Licenciátní studia liturgiky", který nabízí naše fakulta ve spolupráci s Liturgickým institutem sv. Anselma v Římě. Více než 20 kněží z ČR se vzdělává v liturgice pod vedením P. PhDr. Radka Tichého, Ph.D.. Krátkou reportáž z kurzu si můžete pustit v archivu TV NOE.

31. ledna 2023
Váš názor
Kontakty

Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy

Thákurova 3, Praha 6, 160 00

IČO: 00216208 DIČ: CZ00216208

číslo účtu: 32034061/0100

Identifikátor datové schránky: piyj9b4


Další kontaktyJak k nám