Studijní obory

Dějiny umění

(Bc. / NMgr. / Ph.D.)

Teologie

(Bc. / Mgr. / NMgr. / Ph.D.)

Katolická teologická fakulta na VědaFestu

Naše fakulta se aktivně zúčastnila dvanáctého ročníku VědaFestu, který se konal 19. června na Vítězném náměstí. U našeho stánku jsme prezentovali interaktivní program zaměřený na paleografii, které se naši studenti Dějin křesťanského umění a Dějin evropské kultury věnují v rámci studia pomocných věd historických. Více informací o průběhu festivalu najdete v článku univerzitního magazínu Forum.

KONFERENCE: Biblický jazyk u západních Slovanů

Katedra biblických věd a starých jazyků KTF UK srdečně zve všechny zájemce z odborné i široké veřejnosti na již sedmé sympozium s mezinárodní účastí na téma biblického překladu, jazyka a stylu v prostředí západoslovankých jazyků. Na programu je 14 příspěvků, které pronesou filologové a teologové z Česka, Polska, Lužice a Slovenska. Sympozium proběhne v pátek 28. června 2024 od 8:30 do 17:30 v učebně P8. Kompletní program najdete v prokliku.

ROZHOVOR: Jak se žije děkanovi KTF UK Jaroslavu Brožovi

V rozhovoru s děkanem naší fakulty doc. Jaroslavem Brožem, který připravilo radio Proglas, se dozvíte o jeho mládí, rodině, zázemí, o sourozencích i aktivitách po kněžském svěcení. Velká část rozhovoru se pak věnuje jeho nové roli děkana, situaci na fakultě i problematice vysokoškolského studia nejen teologie.

K současné situaci v Národní galerii

V článku najdete otevřený dopis předních zástupců uměleckohistorické obce adresovaný generální ředitelce Národní galerie v Praze, ve kterém vyjadřují znepokojení nad aktuálním vývojem v instituci.

Za každým erbem je poutavý příběh

V univerzitním magazínu Forum právě vyšel rozhovor s naším dlouholetým pedagogem dr. Milanem Bubnem! Jeho velkou vášní jsou znaky – ať už rodové, církevní, státní či městské. O heraldice napsal řadu ceněných publikací a je autorem i několika knih o řádech - několika z nich je dokonce sám nositelem.

O heraldice, jeho osobním životě a dalších zajímavých tématech se dočtete v rozhovoru.

Nové kolegium děkana

Nové kolegium děkana Katolické Teologické fakulty Univerzity Karlovy bude mít tři proděkany. Proděkana pro vědu a zahraničí (doc. PhDr. Aleš Prázný, Ph.D.), proděkanku pro pregraduální studium a pedagogickou činnost (ThLic. Mgr. Lenka M. Demartini, PhD.) a proděkana pro doktorské studium a vědecko-pedagogické tituly (doc. PhDr. Martin Zlatohlávek, Ph.D.).

Soutěž studentů dějin umění na KTF UK

Každoroční PARAGONE, Soutěž o cenu profesora Milana Tognera, určená studentům bakalářských a

navazujících magisterských studijních programů dějin umění, uspořádal letos ve dnech 16. a 17. května Ústav dějin křesťanského umění Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Krátkou zprávu o průběhu soutěže a výběr fotografií najdete v prokliku.

Otevřené dveře, otevřená srdce, otevřená komunikace

Milá akademická obci naší fakulty,

po pátečním uvedení do funkce jsem dnes začal první pracovní den jako děkan naší fakulty. Dovolte mi, abych Vám připomněl některé ze svých priorit, abychom společně kráčeli jedním směrem. Jen tak můžeme doufat v růst našeho společného díla.

Všechny aktuality >
Červen 2024