Studijní obory

Aplikovaná etika

(NMgr.)
Zjistit více

Dějiny evropské kultury

(Bc. / NMgr. / Ph.D.)
Zjistit více

Dějiny umění

(Bc. / NMgr. / Ph.D.)
Zjistit více

Teologie

(Bc. / Mgr. / NMgr. / Ph.D.)
Zjistit víceAktuality

KONFERENCE: Fenomén Bílá voda - Kontexty

Vyučující oboru Dějiny evropské kultury zvou odbornou i čtenářskou veřejnost na konferenci FENOMÉN BÍLÁ VODA: KONTEXTY, reflektující nově probuzený zájem o současnou českou prózu a její historická a společenská témata, o české církevní dějiny za totality, ale též o probíhající diskusi o svěcení žen. 

Letní škola církevních dějin

Ve dnech 4. - 8. září 2023 proběhne v Diecézním domě kardinála Trochty v Litoměřicích již třetí ročník Letní školy církevních dějin. Studentům, ale i badatelům, učitelům a dalším zájemcům z širší veřejnosti nabídne sérii přednášek, diskusí, workshopů a exkurzí, které zajišťují pozvaní odborníci. Setkání se odehrává v interdisciplinárním dialogu historie, historiografie, teologie, archivnictví a pomocných věd historických, dějin umění a pedagogiky.

PŘEDNÁŠKA: Wakan Tanka

Naše fakulta a časopis Vesmír srdečně zvou na setkání s knězem, biologem a nejvýraznějším současným českým křesťanským spisovatelem, Markem Orko Váchou. Tématem setkání je Váchův esejistický soubor Wakan Tanka - soubor, který nabourává mnohé zažité představy o Bohu a víře, nikoliv proto, aby cestu k Bohu zavřel, ale aby ho odhalil tam, kde v naší zkušenosti už je, nerozpoznaný.

KONFERENCE: Co znamená být duchovní?

Zveme odbornou veřejnost i všechny zájemce o dané téma na konferenci s názvem Co znamená být duchovní? O křesťanské duchovní zkušenosti, která se uskuteční v úterý 25. dubna na Katolické teologické fakultě Univerzity Karlovy. Předmětem konference bude pojem křesťanské duchovní zkušenosti, a to z celé řady možných perspektiv. Příspěvky přednesou zahraniční hosté, vyučující z českých teologických fakult i doktorandi oboru spirituální teologie na KTF UK.

Restaurování uměleckých děl - cyklus hostovských přednášek

Zveme studenty i širokou veřejnost na sérii přednášek externích odborníků k problematice restaurování uměleckých děl. Další přednáška na téma Průzkum a restaurování historických textilií – příklady z praxe, kterou přednese Akad. mal. Vendulka Otavská, proběhne 22. března od 18 hodin.

Životní jubileum prof. Ctirada Václava Pospíšila

V těchto dnech si připomínáme dvě životní jubilea našeho vyučujícího prof. Ctirada Václava Pospíšila, narozeniny (4. března) a 35. výročí kněžského svěcení (28. února). Děkujeme panu profesorovi za vědecký i pedagogický přínos pro fakultu a srdečně blahopřejeme!

CYKLUS "V KRAJINĚ": Výprava do Budče

Zveme všechny studenty, zaměstnance, absolventy i širokou veřejnost na společný výlet na hradiště Budeč s prohlídkou rotundy sv. Patra a Pavla (nejstarší stojící stavba v Čechách). Následuje cesta do Holubic, kde zazní výklad o raných písemných památkách na území Čech a prohlédneme si rotundu.

NOVÁ PUBLIKACE: Svatý Augustin - Postní promluvy

Jako čtrnáctý svazek edice Patristika vycházejí promluvy, které hipponský biskup svatý Augustin (354–430) pronesl v průběhu postní doby. Augustin v promluvách vysvětluje smysl a charakter postní doby, zdůrazňuje její slavnostnost a její primární zaměření na prohloubení víry a upevnění vztahu s Bohem. Augustinovy promluvy vychází s úvodní studií a komentářem našeho pedagoga, doc. Davida Vopřady. 

Všechny aktuality >
Kalendář
Březen 2023
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

CYKLUS "V KRAJINĚ": Výprava do Budče

25. března 2023

Výlet pro všechny studenty, zaměstnance, absolventy i širokou veřejnost - na hradiště Budeč s prohlídkou rotundy sv. Patra a Pavla (nejstarší stojící stavba v Čechách), následuje cesta do Holubic, kde zazní výklad o raných písemných památkách na území Čech a prohlídneme si rotundu.

KDY: 25. března 2023

(sraz v 8:15 na rohu ulic Šolínova a Zikova, nebo v 8:40 na Hlavním nádraží před Flying Tiger)

Všechny události >
Váš názor
Kontakty

Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy

Thákurova 3, Praha 6, 160 00

IČO: 00216208 DIČ: CZ00216208

číslo účtu: 32034061/0100

Identifikátor datové schránky: piyj9b4


Další kontaktyJak k nám