Studijní obory

Filosofie a etika

(Bc. / NMgr.)
Zjistit více

Dějiny evropské kultury

(Bc. / NMgr. / Ph.D.)
Zjistit více

Dějiny umění

(Bc. / NMgr. / Ph.D.)
Zjistit více

Teologie

(Bc. / Mgr. / NMgr. / Ph.D.)
Zjistit víceAktuality

EXKURZE: Tři tisíciletí kultury a umění pod Vesuvem

Chcete se vydat na nezapomenutelnou cestu plnou historie, umění a skvělého jídla? Zveme všechny studenty i další zájemce na zářijovou exkurzi, která nás zavede na jih Apeninského poloostrova, do fascinující oblasti nazývané Campania Felix – Šťastná Kampánie! Exkurze se bude konat ve dnech 7. - 17. září. Podrobný program a další potřebné informace najdete v článku.

PŘEDNÁŠKA: Misionářská lingvistika v Ruském impériu

Katedra biblických věd a starých jazyků srdečně zve studenty, akademiky i veřejnost na přednášku Kataríny Džunkové na téma Misionářská lingvistika v Ruském impériu: Nativní jazyky v liturgii a Písmu svatém. Přednáška se bude konat ve čtvrtek 29. února od 16:30 na KTF UK v učebně P5.

Postní liturgie v tradicích Východu a Západu

Cyklus přednášek "Večerní škola liturgiky" na téma postní liturgie v tradicích Východu a Západu začíná již tento čtvrtek 22. února v 19 hodin . První přednášku na téma Postní liturgie v arménské liturgii pronese Haig Utidjian, PhD. Přednášku je možné vyslechnout prezenčně v učebně P6 nebo se připojit on-line prostřednictvím streamu na youtube kanále Liturgie.cz. Více informací najdete v článku.

Volby akademických zástupců do AS UK

Podle usnesení AS KTF UK z 15.2. se budou volby akademických zástupců do AS UK konat 20. - 21.3. v čase 9 - 13 h listinnou formou (místnost bude ještě upřesněna). Kandidatury lze podávat do 13.3. do 12 h pouze e-mailem na adresu volby.as@ktf.cuni.cz. Kandidátní lístky a podrobné informace nalezenete v prokliku.

VÝSLEDKY VOLBY kandidáta na funkci děkana KTF UK

Doc. Jaroslav Brož, Th.D. S.S.L., byl dnes zvolen Akademickým senátem Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy kandidátem na děkana KTF UK.

EXKURZE: Strašlivé historie u pece a za pecí

Zveme na netradiční exkurzi vyučujících a studentů z oboru Dějiny evropské kultury - pod vedením doc. Miloše Sládka.

Vícedenní exkurze (22. - 24. března) zahrnuje návštěvu literárního archivu, turistiku, hraní divadla, nocleh ve starém mlýně nebo třeba pečení chleba! A ještě mnoho dalšího... Podrobný program a informace o přihlašování najdete na plakátu.

Nové biblicko-slavistické číslo časopisu Clavibus unitis

Vyšlo nové číslo časopisu Clavibus unitis (ročník 12/2023, č. 2), které je celé věnováno překladu bible, biblickému jazyku a biblickému stylu v západoslovanské oblasti. Významný podíl (redakční a autorský) na svazku mají pracovníci Katedry biblických věd a starých jazyků KTF UK doc. Josef Bartoň a dr. Tomáš Matějec. Svazek je volně k dispozici online:

EXKURZE: Strž a Nový Knín z cyklu "V krajině"

Zveme na první letošní výprava cyklu "V krajině", která bude zejména čapkovská – navštívíme památník Karla Čapka na Strži, kde nás kromě běžné prohlídky čekají i úryvky z Čapkových děl. Následně budeme procházet krajinou středního toku Kocáby ve stopách čapkovské společnosti, až k zapomenutému poutnímu místu Knínské Lurdy. Výpravu zakončíme v malebném Novém Kníně.

Všechny aktuality >
Kalendář
Únor 2024
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829

PŘEDNÁŠKA: Misionářská lingvistika v Ruském impériu

29. února 2024

Přednáška Kataríny Džunkové "Misionářská lingvistika v Ruském impériu. Nativní jazyky v liturgii a Písmu svatém"

KDY: 29. února od 16:30

KDE: KTF UK, učebna P5

Všechny události >
Váš názor
Kontakty

Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy

Thákurova 3, Praha 6, 160 00

IČO: 00216208 DIČ: CZ00216208

číslo účtu: 32034061/0100

Identifikátor datové schránky: piyj9b4


Další kontaktyJak k nám